5 min DIY · DIY · Fashion & Beauty

5 min DIY folk choker

Keď vidím choker v obchode, iba sa pousmejem. Choker-e  sa totiž zo zásady nekupujú ! Tie sa vyťahujú zo starých šuplíkov  s označením “Dárky z Bravíčka” alebo vyrábajú. Dnes mám pre vás návod na jeden obzvlášť parádny.

Choker si vyrobíte poľahky, na tie najjednoduchšie vám postačí vlastne iba stužka/šnúrka, ktorú si uviažete okolo krku podľa ľubovôle. Voľba materiálu je plne vo vašej réžii, môžu byť zo štrasovej dekoratívnej stuhy  a rovnako z minimalistickej čiernej šnúrky. Ak ale chcete, aby váš vlastnoručne vyrobený choker vyzeral ako dizajnový kúsok, budete potrebovať nasledovné:

17475045_10202748681634016_1234115559_o

  • stužku max 15 cm ( asi 20 centov, kúpite v galantérii)
  • retiazku a zapínanie zo starého náhrdelníka alebo komponenty z Tigeru (0-1 eur)
  • lepiacu pištoľ, nožnice

 

Postup je ľahučký ako pierko :

Prirovnáte si na krk stužku a odstrihnete o pár cm menšiu časť ako je obvod vášho krku. (dĺžka bude variabilná vďaka retiazke). Potom cez očko retiazky pretiahnete asi 1 cm stužky, ohnete a zlepíte so zadnou stranou. To isté opakujete na druhom konci stužky a prebytočný lep, prípadné  ostrapkané končeky zastrihnete. Vďaka retiazke potom celý choker nie je iba dĺžkovo variabilný ale pôsobí i ako skutočný šperk. Tak čo naň poviete?

choker.png
Foto : http://www.lubicamartincova.com/

Modelka na fotografii nie je nik iný ako spisovateľka Katarína Holetzová. (http://holetzova.com/) Tá si, veľmi príznačne, zapózovala s týmto folklórnym chokerom, pretože je to kúsok, ktorý dokonale vystihuje jej tvorbu. Je príjemne mrazivo temný, poctivo folklórny a aktuálne úplne in. Ak ste ešte nečítali knihu Smrť prekliatych, urobte tak čím skôr, pretože pokračovanie tejto skvelej slovenskej detektívky je možno bližšie, ako si myslíte..

Reklamy

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s