DIY · Home & Decor · Seasonal

DIY Trblietavý kvetináč – čajová šálka

V posledných týždňoch som blog trochu zanedbala ale neľutujem, pretože som sa viac venovala práci, ktorá vlastne spočíva v tom, čo robím i tu na blogu. Aby som ale neochudobnila vás o ďalšie skvelé diy, budem sa snažiť to do budúcna lepšie prepojiť. Na udobrenie mám dnes pre vás šálku čaju – vlastne, čajovú/kávovú šálku, ktorú iba za pomoci laku na nechty premeníme na krásny a chic kvetináč.

 

Na toto DIY toho skutočne nepotrebujete veľa – postačí starší lak na nechty a šálka s podšálkou. Môžete si vybrať akýkoľvek tvar a veľkosť šálky a rovnako, akúkoľvek farbu a typ laku na nechty. Všetko záleží od vašeho vkusu alebo vecí, ktoré práve máte doma. Ja som zvolila veľmi bežnú, reklamnú šálku Nescafe, ktorá, povedzme si úprimne, veľa krásy nepobrala. Keďže nám už dlho doma strašila medzi bielym porcelánom a nerada vyhadzujem veci, napadlo mi vyrobiť z nej kvetináč. Lak na nechty som použila obyčajný biely a trblietkový Rimmel, ktorý je pre tento účel úplne ideálny. Nosím ho rada aj na nechtoch, ale po roku, asi ako každý lak, už nemá ideálnu konzistenciu.

diy potreby

Najskôr som si celú šálku natrela bielym lakom na nechty, ktorý poslúžil ako podklad. Keďže som na celú plochu neskôr plánovala naniesť trblietavý lak, stačila jedna vrstva. V prípade, že by ste chceli čisto bielu šálku, iba s trblietavým nápisom, po uschnutí prvej vrstvy naneste ešte jednu. *Tip-použitím 60 sek. laku si skutočne uľahčíte i skrátite prácu.

postup 1

Bielu vrstvu som potom jednoducho prelakovala trblietavým lakom.

***Tip – pre špeciálny lesk a ozajstný bling bling efekt som použila trblietky. Jednoducho som horný okraj šálky a uško pretrela priesvitným lakom, a kým nezaschol, poprášila som tieto časti šálky trblietkami. Nakoniec som do stredu šálky namaľovala priesvitným lakom srdiečko a poprášila trblietkami aj to. Po zaschnutí (cca 45 minút) som prebytočné trblietky jednoducho oprášila štetcom.

Potom už stačí iba nasadiť do vášho nového cute kvetináča kvietok, odporúčam sukulent alebo kaktus.

diy kvetináč

Sú DIY, ktoré vyzerajú lepšie na fotkách ako v skutočnosti. Tento kvetináč ale práve naopak! V skutočnosti ukáže ešte oveľa krajšie ako na fotkách. A po všetkom tom betóne,industrial/minimal/natural neviemčo bolo navyše veľmi príjemné vyrábať niečo tak klasicky dievčenské a ešte k tomu s použitím dekoratívnej kozmetiky.

Ak by ste premýšľali, kam takýto kvetináč umiestniť, skvele vyzerá vystavený na pracovnom či kozmetickom stole, nočnom stolíku, na rôznych poličkách – možností je neúrekom. Ja som ho dala na DIY šesťuholníkové poličky z drevených špachtlí, návod na výrobu poličiek nájdete tu na evilii.

StenaFB.png

TIP na záver

Pokiaľ by ste chceli v šálke pestovať náročnejší kvietok, je to možné ale zospodu na šálke musíte prevŕtať otvor, aby si kvietok mohol z tanierika brať vodu, alebo naopak, naň prebytočnú vodu prepúšťať.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s