5 min DIY – Štipce

Drevené štipce sú nevyčerpateľným zdrojom pre stále nové a nové DIY. Skúste zadať do google výraz “diy clothes pins” a hneď dostanete chuť niečo s nimi podniknúť. V tejto DIY päťminútovke nebudem zo štipcov nič vyrábať, iba ich, stále v rámci minimalizmu, trošku vylepším. Drevené štipce môžete jednoducho nafarbiť alebo z nich dokonca vyrobiť prepracované svadobné či vianočné dekorácie. Mne sa na nich však úplne najviac páči gravírovanie, pretože si tak zachovajú punc naturálnosti.

16106811_10209678992670140_1073975679_oNa gravírované štipce logicky potrebujete drevené štipce a gravírovačku. Štipce zoženiete vo všetkých hobby marketoch a supermarketoch a gravírovačku za pár korún máva často v ponuke napríklad Lidl alebo Tchibo. Bonus Tip:Motúz

Narábať s gravírovačkou zo začiatku nie je jednoduché, nefunguje ako pero. Písmenká treba “vyskladať” z čiar a rôzne dotvárať oblúky a musíte si zvyknúť na to, ako rýchlo a aké hrubé čiarky na dreve vygravírujete. Preto si pár nápisov skúste napísať na “nečisto” na nejakú drevenú podložku. Po tejto zoznamovacej fáze už to bude brnkačka. Nezabudnite ale pracovať vo vetranej miestnosti, odkladať gravírovačku na stojan (ten je vždy súčasťou balenia) a hlavne opatrne! Pluzgier z takejto popáleniny vydrží aj mesiac (true story).  Ja som štipce chcela použiť na fotošnúru, preto som na ne gravírovala vždy hashtag a niečo, čo sa mi na fotky hodilo, napríklad  #sun,  # kiss a podobne.

Reklamy

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s