Interiérové trendy 2017 – ako z OUT spraviť IN

Nový rok si zaslúži článok na pokračovanie o najnovších tendenciách interiérového dizajnu. Trendy totiž ovplyvňujú naše príbytky rovnako nemilosrdne ako šatníky.  Nemusíte ale každý rok meniť všetko bytové vybavenie.  V ideálnom svete by si každý zariadil byt či dom kvalitnými kúskami v nadčasovom štýle a útulne k tomu. Táto možnosť vyžaduje dostatok financií, vycibrený vkus a odolnosť voči módným vlnám. V reálnom svete ale môžete drobnými zmenami prispôsobiť “out“ dekorácie a zariadenie súčasným trendom. Nie je to žiadna veda a niekedy stačí naozaj minimum úsilia a prostriedkov. V prvom dieli sa chcem venovať trendu posledných sezón, za  ktorým mi bude smutno asi najviac.

  1. Meď

OUT

Minulý rok dosiahla interiérová obsesia meďou svoj absolútny vrchol. Každý, kto si nezaobstaral niečo medené si aspoň prestriekal metalickou farbou v spreji nejaké tie plechovky od omáčok, kovové časti nábytku z ikea alebo staré lustre. Ak vie niečo urýchliť skon módnej vlny, je to obrovská kvantita. A tak, nedávno oslavovaná, meď sa stala najvačším odpadlíkom roku 2017. RIP Cu.

IN

mix-metal

Zdroj:Pinterest

Jedným z TOP TRENDOV sezóny je mixovanie rôznych kovov. Pôsobí na mňa, akoby som sa preniesla v čase a pozerala do dedkovej dielne plnej všakovakých kovových vecí, často zhrdzavených a umastených od oleja. A presne taký by mal konečný efekt byť – surový.

Meď v šiřšom kontexte, nie ako hlavný akcent interiéru, nevyjde z módy nikdy. (a to je dobre!) Pokiaľ ale máte  v kúpeľni všetko medené, veľkú parádu tento rok neurobíte. Nahraďte  radšej väčšinu doplnkami z iného kovu. Nemusíte sa báť nesúrodosti. Čím väčší miš-maš, tým lepšie.Staré medené doplnky rozhoďte čo najviac do priestoru a do iných miestností. Buďte kreatívni a skúste dať niektorým veciam inú funkciu.Videonávod ako si trebárs z klasického držiaka na zubné kefky z ikea vyrobíte funkčnú šperkovnicu, nájdete tu.

Ak patríte k tkz.”DIY grafiťákom”,jednoducho prestriekajte ďaľšie plechovky farbou s efektom iného kovu alebo polovicu akože medenej plechovky nafarbite na ” bronzovo”.Pre dokonalý efekt ju na záver ešte párkrát pohlaďte  brúsnym papierom, nech presvitá i pôvodná farba.

Ďaľšou novinkou, čo sa použitia kovu v interiéri týka, je efekt hrdze. Ten sa mne osobne páči úplne najviac práve na medi, pre jej špecifickú zelenkavú farbu a rôzne odtiene medenej. Video s návodom ako si vyrobiť umelú hrdzu na plastovej “medi”nájdete tu.

Pokiaľ nie ste práve prívržencami naturálnych kovových doplnkov, môžete mixovanie kovov pojať inak. Kovové prvky majú túto sezónu v interiéri i funkciu šperkov. Predstavte si  Váš interiér ako seba  a doplnky ako šperky. V móde už dávno neplatí, že zlaté náušnice si vyžadujú zlatý náramok a strieborné hodinky striebornú sponu na opasku či zips na kabáte. Rovnako pod bronzovým lustrom môže stáť stôl čiernej masívnej kovovej konštrukcie, na ktorom je položená zlatá servírovacia miska atď.

Reklamy

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s